اخبار اخبار

«بازگشت

سامانه انتشار نتایج و اخبار پژوهش‌های سلامت کشور

به اطلاع کاربران می رساند پایگاه نتایج پژوهش های سلامت کشور با هدف انتشار، گردآوری و اشاعه اخبار حاصل از تحقیقات نظام سلامت در کشور در آدرس http://news.research.ac.ir راه اندازی شده است. هدف از راه اندازی این سامانه، انتشار سریع اخبار مستند و مبتنی بر شواهد از پژوهش های سلامت کشور به روشی امن، صحیح و سریع با دسته بندی های مناسب و برای ذینفعان و گروه های هدف مشخص است. در واقع یکی از کارکرد های این سامانه، برقراری ارتباط بین محققان و مردم و سایر ذینفعان جامعه از طریق انتقال پیام و ترجمان دانش منتج از طرح های تحقیقاتی است.

از ابتدای سال ۱۳۹۶، از هر طرح تحقیقاتی و پایان یافته در دانشگاه های علوم پزشکی کشور یک خبر توسط دانشگاه مربوطه استخراج و در این سامانه ثبت می شود. این اخبار پس از بررسی و تأیید کارشناسان ستادی وزارت بهداشت، در سامانه مذکور درج می شوند. در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰ خبر و پیام منتج از طرح های تحقیقاتی صورت گرفته دانشگاه های علوم پزشکی کشور در این سامانه درج و اطلاع رسانی شده است.

لازم به ذکر است که این سامانه یکی از سامانه‌های دوازده‌گانه «نظام نوین اطلاعات پژوهش پزشکی ایران» با نام اختصاری (نوپا)ست که در درگاه اختصاصی آن در آدرس http://research.ac.ir در دسترس است.

 

                              

        

نظر
لینک مطلب :