اخبار اخبار

ورودی های با کلیدواژه <em>علوم پزشکی</em>

بازدید اعضای هیأت ممتحنه و ارزشیابی پرستاری وزارت بهداشت

پیرو درخواست و پیگیری به عمل آمده در خصوص تأسیس و راه‌اندازی رشته‌های دکترای پرستاری و کارشناسی ارشد پرستاری اورژانس‌ها، اعضای هیأت ممتحنه و ارزشیابی پرستاری وزارت بهداشت در تاریخ ۱۱ تیرماه از دانشکده پرستاری، کتابخانه مرکزی دانشگاه، مرکز مهارتهای بالینی، مرکز آموزشی درمانی و پژوهشی علامه بهلول گنابادی، مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی و خوابگاه های دانشجویی پردیس دانشگاه بازدید بعمل آوردند.

      

نصب غش گیر ثابت قفسه های کتاب کتابخانه مرکزی

استحکام بخشی و تکمیل سازه قفسه ها شامل نصب غش گیر ثابت انجام گردید.

 

    

سامانه منبع‌یاب (Resource Finder)

به اطلاع کاربران می‌رساند اطلاعات بیش از ۸۰،۰۰۰ عنوان منبع اطلاعاتی الکترونیک شامل کتاب، مجله، فیلم و تصاویر آموزشی، راهنما و بانک اطلاعاتی از طریق سامانه منبع‌یاب (Resource Finder) در آدرس http://rsf.research.ac.ir در دسترس همکاران قرارگرفته است. این سامانه دربرگیرنده اطلاعات دسترسی به بیش از ۴۰،۰۰۰ عنوان مجله الکترونیک و حدود ۴۰،۰۰۰ عنوان کتاب الکترونیک شامل تمام مجلات، کتاب‌ها و بانک‌های اطلاعاتی مورد اشتراک وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و نیز تمامی مجلات نمایه شده در بانک‌های اطلاعاتی معتبر ISI، PubMed و Scopus است. امکان جستجو و بازیابی منابع اطلاعاتی به صورت جستجوی لغتی و موضوعی و نیز دسترسی به فهرست و اطلاعات مجلات نمایه شده در بانک‌های اطلاعاتی ISI و Scopus در این سامانه فراهم شده است. در این سامانه، رنگ علامت مقابل هر منبع در ستون سمت راست با نام Details، نشانگر وضعیت دسترسی به آن منبع است؛ به نحویکه نشان سبز در ستون مذکور به مفهوم وجود اشتراک، نشان نارنجی به مفهوم دسترسی رایگان (Open Access) و نشان خاکستری به معنای دسترسی در حد چکیده است. با کلیک روی عنوان هر مجله یا کتاب می‌توان به طور مستقیم به آدرس اینترنتی و محتوای مجله و یا کتاب مذکور دسترسی پیدا کرد.

لازم به ذکر است که این سامانه یکی از سامانه‌های دوازده‌گانه «نظام نوین اطلاعات پژوهش پزشکی ایران» با نام اختصاری (نوپا)ست که در درگاه اختصاصی آن در آدرس http://research.ac.ir در دسترس است.

                             

افتتاح نت لب آموزشی کتابخانه مرکزی دانشگاه در هفته پژوهش

مقارن با گرامیداشت هفته پژوهش و با حضور ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر باذلی، معاونین و روسای سایر مراکز آموزش عالی نت لب آموزشی کتابخانه مرکزی دانشگاه در روز شنبه مورخ 96/9/25 افتتاح و بصورت رسمی به بهره برداری رسید.

هدف از راه اندازی این واحد که ظرفیت 26 کاربر را دارد برگزاری کارگاههای آموزشی خاصه منابع و بانک های اطلاعاتی تحت وب می باشد.

              
      

نمایش 4 نتیجه