اخبار اخبار

ورودی های با کلیدواژه <em>گناباد</em>

معرفی علم نت ( جویشگر علمی فارسی )

شرکت دانش بنیان دادگان کاوند فهیم به عنوان یکی از واحدهای مستقر در مرکز رشد دانشگاه قم از سال ۱۳۹۵ موفق به طراحی یک موتور جستجوی خاص منظوره برای جستجوی در اسناد علمی فارسی با نام "علم نت" Elmnet.irشده است.

علم نت یک جویشگر علمی فارسی است که با رویکردی شبیه به گوگل اسکالر و با تمرکز بر اسناد علمی فارسی طراحی شده است. این جویشگر سایت های نمایه کننده اسناد علمی مانند Magiran, Noormags, SID, Ensani، سیویلیکا، ایرانداک و هم چنین سایت های اصلی نشریات علمی پژوهشی را ایندکس کرده و در قالب یک جویشگر تخصصی و در اختیار پژوهشگران قرار می دهد.در حال حاضر جستجو در بیش از ۰۰۰/۵۰۰/۴ سند علمی شامل کتاب، مقاله کنفرانس، مقاله نشریه و پایان نامه از طریق علم نت فراهم شده است.هدف از طراحی این محصول، کاهش هزینه های زمانی و مالی پژوهشی و افزایش کیفیت پژوهش های انجام شده در زبان فارسی است.

از قابلیت های این جویشگر می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

·         جامع ترین بانک منابع علمی فارسی منتشر شده در وب.

·         جستجوی یکپارچه، استاندارد و قوی در منابع علمی.

·         شناسایی موضوعات علمی داغ در حوزه های مختلف پژوهشی.

·         امکان ایجاد رزومه علمی پژوهشی توسط پژوهشگران.

·         امکان استعلام عنوان پژوهش به منظور پیشگیری از انجام تحقیقات تکراری.

جهت اطلاع بیشتر در خصوص ویژگی ها و امکانات منحصر به فرد این جویشگر می توانید از قسمت منابع کمک آموزشی استفاده نمایید.

نمایشگاه کتب اهدایی به مناسبت هفته پژوهش آذر 98

 

نمایشگاه کتاب به مناسبت هفته پژوهش با اهداء بن خرید کتاب دانشجویی آذر ۹۸

کتابخانه تخصصی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد افتتاح شد

کتابخانه تخصصی دانشکده بهداشت دانشگاه، با حضور رئیس دانشگاه، جمعی از اساتید و اعضای هیئتعلمی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد افتتاح شد.

 رئیس دانشگاه در این مراسم گفت: این کتابخانه با توجه به نیاز دانشکده بهداشت به وجود کتابخانه تخصصی، با اعتباری بالغ بر 150 میلیون تومان تجهیز و به بهره برداری رسیده است.
دکتر باذلی اظهار داشت: امیدواریم سایر دانشکده‌های دانشگاه نیز بتوانند از کتابخانه‌های تخصصی بهره‌مند شوند تا هر چه بیشتر فضاهای مورد نیاز برای مطالعه دانشجویان در حوزه تخصصی آنان فراهم شود.
مجتبی ازقندی، مدير اطلاع رساني پزشكي و منابع علمي دانشگاه نیز با قدردانی از حمایت های رئیس دانشگاه و معاون تحقیقات و فناوری گفت: با توجه به لزوم رعایت استاندارها و تاکید اعضای بورد تخصصی بهداشت برای تاسیس کتابخانه تخصصی این رشته، اقدامات لازم در معاونت تحقیقات و فناوری و تیم مدیریت اطلاع رسانی پزشکی برای تجهیز و آماده سازی اولین کتابخانه تخصصی دانشکده‌‌ای دانشگاه انجام شد که امروز و در گرامیداشت ایام مبارک هفته وحدت و هفته کتاب به بهره برداری رسید
.

      http://webda.gmu.ac.ir/images/akhbar/1398/08/ketabkhane-behdasht.jpg

.

اخذ مجوز خرید رایانه، پرینتر تحت شبکه و ....

با تلاش و پیگیری جناب آقای مصباح کارشناس محترم IT در حوزه معاونت تحقیقات و مدیریت اطلاع رسانی پزشکی در آخرین جلسه کمیته فناوری اطلاعات دانشگاه که در محل سالن اجلاس حوزه ریاست به تاریخ ۹۸/۷/۱۷ برگزار شد ضمن اخذ مجوز خرید ۵ دستگاه رایانه، ۱ دستگاه پرینتر تحت شبکه (جهت بهره برداری پرسنل و تجهیز سالن های محققان) همچنین موفق به اخذ مجوزهای موثر و مفیدی شامل اخذ یک ترابایت فضا جهت بارگذاری محتواهای آموزشی و اطلاعاتی در پرتال کتابخانه دیجیتال و نیز راه اندازی سامانه نام کاربری یکتا که هر کدام می تواند منشا اثرات مثبت و موثری در سازمان های ذیربط گردد شدند.

نمایش 5 - 1 از 49 نتیجه
تعداد در هر صفحه 5
از 10